Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij
Nowy solfeż - Stachak, Florek, Tomera-Chmiel Zobacz większe

Nowy solfeż - Stachak, Florek, Tomera-Chmiel

Nowy produkt

Wysyłka natychmiast

49,00 zł brutto

Więcej informacji

Podręcznik "Nowy solfeż" przeznaczony jest do prowadzenia zajęć kształcenia słuchu w szkołach muzycznych I stopnia. Mogą z niego korzystać uczniowie rozpoczynający naukę w cyklu czteroletnim jak i w cyklu sześcioletnim  ogólnokształcących szkół muzycznych. Nowy solfeż  jest uzupełnieniem wiedzy i zagadnień poruszanych w podręcznikach z serii Nasza muzyka. 
Co wyróżnia ten podręcznik od innych obecnych na rynku?
Nowy solfeż zawiera nowy (w porównaniu do innych starszych publikacji) bardzo obszerny, starannie wyselekcjonowany i opisany (tytułami i nazwiskami kompozytorów) repertuar. Mamy tu zatem blisko tysiąc ćwiczeń solfeżowych i rytmicznych (zarówno jednogłosowych, jak i wielogłosowych), na które składają się utwory z repertuaru instrumentalnego wszystkich epok. Niektóre oznaczone zostały ikoną "HIT", co oznacza, że są to najsłynniejsze kompozycje muzyki klasycznej. Dodatkowo w Nowym solfeżu znalazły się również pieśni kompozytorów XIX wieku, współczesne piosenki dla dzieci oraz ludowe melodie z różnych krajów. To jeśli chodzi o repertuar. 
Nowoczesna, stworzone z myślą o dzieciach grafika w zdecydowany sposób pomaga w poznawaniu i utrwalaniu materiału. Każda tonacja, temat, typ ćwiczenia oznaczone są kolorem lub specjalnym symbolem pomagającym w szybkim odnalezieniu potrzebnego zagadnienia w książce (np. melodii w kluczu wiolinowym lub basowym). Pozwala to podnieść efektywność zajęć oraz zachęcić dzieci do pracy z książką.
Nowy solfeż poza swoimi walorami artystycznymi jest również doskonałym kompaktowym materiałem dla nauczyciela. Kreatywna praca według preferowanej metody i dostosowanie jej do możliwości, poziomu zaawansowania i wieku każdego ucznia jest zdecydowanie prostsza i możliwa do realizacji właśnie z podręcznikiem Nowy solfeż. Uzupełnieniem publikacji jest Dodatek dla nauczyciela zawierający akompaniamenty fortepianowe do wielu melodii i ćwiczeń (również dostępny w księgarni).

Zakres tematyczny Nowego solfeżu jest zgodny z obowiązującą w szkolnictwie artystycznym podstawą programową.

Spis treści:
Muzyczne vademecum
C-dur
a-moll
G-dur
e-moll
F-dur
d-moll
B-dur
g-moll
A-dur
fis-moll
Es-dur
c-moll
As-dur
f-moll
H-dur
gis-moll
Des-dur
b-moll
pentatonika
skale modalne
skala góralska
ćwiczenia wykraczające poza system tonalny
Muzyczne vademecum
Takty ćwierćnutowe
  Podstawowe wartości rytmiczne
  Grupy szesnastkowe
  Rytm punktowany
  Przedtakt
  Triola ósemkowa
  Rytmy synkopowe
Talty półnutowe
Takty ósemkowe
  Podstawowe wartości i grupy rytmiczne
  Inne takty ósemkowe
Trzydziestodwójki, dwie kropki przy nucie
Niemiarowe grupy rytmiczne
Zmienne metrum
Ciągi rytmiczne

Tytuł: Nowy solfeż
Autor: Tatiana Stachak, Lidia Florek, Ilona Tomera-Chmiel
Stopień trudności: dla początkujących
Notacja muzyczna: zapis nutowy
Wydawnictwo: Euterpe
Format: 276 str, B5, miękka oprawa
Język wydania: polski
ISBN: 9788388867163